Šioje svetainėje naudojame slapukus, kad užtikrintume tinkamą svetainės veikimą, galėtume suteikti paslaugas ir funkcijas, analizuotume naršymo statistiką, individualizuotume Jūsų naršymo patirtį bei teiktume Jums aktualius rinkodaros pasiūlymus. Jūs galite pasirinkti, kokius duomenis leidžiate mums rinkti spustelėdami nuorodą „Valdyti pasirinkimus“. Leisdami visus slapukus, leisite mums užtikrinti geriausią naršymo ir apsipirkimo patirtį.
Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalintis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.
Techninė saugykla arba prieiga yra būtina teisėtam tikslui išsaugoti nuostatas, kurių neprašo abonentas ar vartotojas.
Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.
Techninė saugykla arba prieiga, kuri naudojama tik anoniminiais statistikos tikslais. Be teismo šaukimo, jūsų interneto paslaugų teikėjo savanoriško įsipareigojimo ar papildomų įrašų iš trečiosios šalies, vien šiuo tikslu saugoma ar gauta informacija paprastai negali būti naudojama jūsų tapatybei nustatyti.
Rinkodariniai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.
Kuo ypatingi gintaro dirbiniai su inkliuzu?
Gintaro papuošalai su inkliuzu jau nuo seno yra tapę tradiciniais mūsų kraštui būdingais dirbiniais, kuriais puošiamės ir formuojame savo įvaizdį. Gintariniai papuošalai daugeliui žmonių yra tapę įprastomis stiliaus detalėmis, kurios tarytum savaime kaskart atranda vietą jų kasdieniame įvaizdyje. Tačiau retas susimąsto apie tai, kuo ypatingi gintaro dirbiniai su inkliuzu, todėl labai įdomu ir naudinga apie tai pakalbėti plačiau.
Keletas žodžių apie gintarą
Visų pirma, vertėtų paminėti, kad gintaras yra ne mineralas, o per ilgą laiką sukietėjusi medžių derva. Kadangi gintaras yra permatoma oranžinės ir geltonos spalvos medžiaga, kuri poliruojant ir laikant šviesoje švyti, jis nuo seno naudojamas papuošalams ir kitiems juvelyriniams dirbiniams gaminti. Organinių brangakmenių, tokių kaip koralai, perlai ir gintaras, tinkama klasifikacija yra brangakmenių medžiaga, o ne brangakmenis.
Gintaras gali atrodyti skirtingai, priklausomai nuo jo kilmės ir geologinės istorijos. Gintaras būna netaisyklingų gniužulų, lazdelių ar lašelių pavidalo, visų atspalvių geltonos spalvos su oranžinės, rudos ir retai raudonos spalvos niuansais. Pieno baltumo nepermatomos atmainos vadinamos kauliniu gintaru.
Nors paprastai daugeliui žmonių gintaras asocijuojasi su oranžine arba geltona spalva, tačiau tiesa yra ta, kad gintaro galima rasti ir kitų spalvų, pavyzdžiui, mėlynos ar žalios. Neretai pasitaiko, kad gintaro spalvai įtakos turi augalinės medžiagos ar kiti šiame brangakmenyje esantys intarpai. Vienos iš dažniausiai išskiriamų gintaro spalvų yra citrinos, medaus, konjako, irisų, žalia ir vyšnių. Kai kuriuose šaltiniuose nurodoma net daugiau kaip trys šimtai šios natūralios dervos atspalvių. Taip pat verta paminėti, kad kai kurios gintaro spalvos būna retesnės už kitas, o tai gana dažnai lemia šio natūralaus brangakmenio kainą.
Kadangi gintarui susiformuoti prireikia tūkstančių metų, dažnai pasitaiko, kad jį veikia šviesa ir įvairios oro sąlygos. Nuo šių dalykų gali priklausyti gintaro spalva ir paviršius. Kai šį natūralų brangakmenį veikia karštis arba aukšta temperatūra, gali atsirasti įtrūkimų, todėl gintaras gali skilti.
Šiandien yra žinoma, jog gintaro papuošalai su inkliuzu žmonių buvo naudojami dar 11 000 m. pr. m. e. – būtent tokio senumo gintaro buvo rasta Anglijos archeologinėse vietovėse. Tai rodo, kad gintaras jau gilioje senovėje buvo poliruojamas ir raižomas gaminant gintaro dirbinius su inkliuzais.
Gintaro inkliuzai
Gintare gali būti ne tik puikiai išsilaikiusių augalų struktūrų, bet ir vabzdžių, vorų, anelidų, varlių, vėžiagyvių ir kitų smulkių organizmų liekanų, įstrigusių gintare, kai jis buvo skystas. Taigi, gintaras yra labai vertinga medžiaga, nes tai natūralus senovinių augalų ir gyvūnų rūšių, išlikusių iki šių dienų, šaltinis. Seniausi gyvūnai, rasti įstrigę gintare, siekia triaso periodą.
Šiandien yra žinoma, kad Šiaurės Europos paleogeno miškuose susidarė daugiau kaip 105 tonos Baltijos gintaro. Tai didžiausias žinomas atskiras suakmenėjusių augalų dervų telkinys. Baltijos gintaras taip pat laikomas aukščiausios kokybės gintaru, kuriame geriausiai išlikusios bet kokio amžiaus iškastinių vabzdžių anatominės detalės.
Tuo tarpu inkliuzai Baltijos gintare yra maždaug 40 mln. metų senumo, kai senovinių medžių derva įkalino organizmų gabalėlius, tokius kaip lapai, žievės gabalėliai, smulkūs gyvūnai, pavyzdžiui, vabzdžiai ar bestuburiai. Baltijos gintare randama ne tik organinių, bet ir neorganinių intarpų, pavyzdžiui, oro burbuliukų ar vandens lašelių. Kartais aptinkama gintaro gabalėlių su smėliu ar dulkėmis. Kadangi gintaras unikaliai sulaiko ir išsaugo vabzdžius ir gyvūnus savo viduje, šie radiniai padėjo paleontologams atkurti ankstyvąją gyvybę Žemėje, o daugiau kaip 1000 išnykusių vabzdžių rūšių buvo identifikuotos būtent tyrinėjant gintarą.
Dėl visų šių priežasčių gintaro dirbiniai su inkliuzu yra išskirtiniai ir turi ypatingą vertę. Jie mena priešistorę ir nebyliai pasakoja apie milijonus metų trukusią Žemės istoriją. Kai rinksitės gintaro papuošalus, nepamirškite atidžiau patyrinėti gintarą – gal jame rasite ypatingą inkliuzą, kuris kartu su gintaru taps neatsiejama jūsų įvaizdžio detale.
Susiję įrašai
Vaikiški gintaro karoliai – nuostabi ir nepamirštama dovana
Mados ir aksesuarų pasaulyje vis labiau populiarėja tendencija, kurioje dera stilius, elegancija ir natūralus grožis. Ir visą tai aprėpia vaikiški gintaro karoliai. Šie išskirtiniai dirbiniai ne tik suteikia žavesio kiekvieno vaiko aprangai, bet ir užima ypatingą vietą holistinės sveikatos pasaulyje. Todėl būtų labai įdomu ir naudinga susipažinti su vaikiškų gintarinių karolių privalumais ir kodėl jie …
Gintaro papuošalai – puiki dovanų idėja mamos dienos proga
Balandžiui artėjant į pabaigą tenka suskubti – juk pirmąjį gegužės sekmadienį laukia Motinos diena! Daugeliui tenka pasukti galvą, ką gi padovanoti savo mylimai mamai, kuri, atrodo, niekuomet nieko neprašo, bet dėl jūsų visada pasirengusi atiduoda viską. Jei norite nustebinti ir pradžiuginti savo mamą Motinos dienos proga, išrinkite jai originalų gintaro papuošalą! Kodėl būtent gintaro papuošalai? …
Gintaro papuošalai gimtadienio ar jubiliejaus proga
Gimtadieniai ir jubiliejai žymi svarbius mūsų gyvenimo etapus, akimirkas, kai galime švęsti meilę, augimą ir brangius prisiminimus. Ieškodami puikios dovanos šioms progoms paminėti, dažnai ieškome ko nors unikalaus, prasmingo ir laikui nepavaldaus. Laimei, visuomet galime pasirinkti gintaro papuošalus, tinkančius tiek moterims, tiek ir vyrams. Todėl vertėtų pateikti ne vieną priežastį, kodėl gintaro papuošalai yra ypatinga …
Unikalūs rankų darbo gintaro papuošalai su briedžio ir elnio ragais
Vien dėl savo formavimosi proceso gintaras laikomas vienu įdomiausių ir ypatingiausių brangiųjų akmenų visame pasaulyje. Jau šimtus metų įvairių juvelyrinių dirbinių gamyboje naudojamas gintaras suteikia jiems ypatingo unikalumo. Negana to, nuo gilios senovės gintaras naudojamas ir kaip gydomoji priemonė. Nors gintaro randama visame pasaulyje, kai kurie egzemplioriai yra itin reti. Dėl gyvūninės ir augalinės kilmės …
Vienetiniai rankų darbų gintaro papuošalai vyrams
Gintaro papuošalai šiandien sparčiai skinasi kelią į populiarumo viršūnę, formuodami naują natūralios mados tendenciją ne tik moterų, bet ir vyrų tarpe. Ir nors paprastai vyrai linkę rečiau dėvėti papuošalus, matyti, jog tokią bėgant laikui nusistovėjusią tendenciją keičia vienetiniai rankų darbo gintaro papuošalai vyrams, pasižymintys ne tik unikaliu dizainu, tačiau ir gydomosiomis savybėmis. Vyriški gintaro papuošalai, …